ATSAUKSMES / REVIEWS

Kimmo Leinonen – Chairman, Hockey Hall of Fame Finland:

"Sākums. Latvijas hokeja izlase. 1932-1940 is a must for any and all ice hockey enthusiastic. Well-illustrated book is a complete history from eight years ice hockey in Latvia prior to World War II. It introduces players, coaches and builders in words and pictures and adds enough statistics for everyone to understand season by season recaps. With its 814 pages this book is something that you do not want to miss. Author Andris Zelenkovs has well proved to be a true ice hockey historian."

 

Hokeja žurnālists Jānis Matulis:

Pavasaros visa Latvija slimo ar hokeju. Kad pasaules čempionātā spēlē mūsu izlase. Un jaunajiem faniem var likties, ka tas sācies tikai ar viņiem, nu labākajā gadījumā kaut kad 1992. gadā, kad Latvija tika atjaunota Starptautiskajā hokeja federācijā (IIHF). Taču Latvijai kā valstij un hokejam kā iemīļotam sporta veidam ir daudz dziļākas saknes. Par ko savā fundamentālajā pētījumā – grāmatā “Latvijas hokeja izlase. Sākums. 1932–1940” – mums stāsta Andris Zeļenkovs. 814 lappusēs, ar atsaucēm uz avotiem un fondiem, fotogrāfijām, Latvijas izlases spēlētāju un rīkotāju izvērstām biogrāfijām – nu Zeļenkova triju gadu darbs materializējies grāmatā. Varbūt pat tādā kā hokeja enciklopēdijā.

 

Nacionālās enciklopēdijas galvenais redaktors Dr. hist. Valters Ščerbinskis:

Andra Zeļenkova grāmatai piemīt būtiskas priekšrocības, kas raksturo labu lasāmvielu un izziņas avotu. Tā ir saturiski izsmeļoša, detaļās ārkārtīgi bagāta. Lasot grāmatu, rodas pārliecība, ka autors tiešām ir racis, cik vien dziļi bijis iespējams. Tas viss hokeja mīlētājiem tiek pasniegts baudāmā valodā. Tajā pašā laikā grāmatai ir loģiska struktūra; darbs veidots, domājot par lasītāju, kuram pāri par 800 lpp. izlasīt vienā rāvienā droši vien būs par grūtu, tāpēc varam to darīt no jebkuras vietas. Un, patiešām, izgaršot neatkarīgās Latvijas hokeja garšu. Nebūs pārspīlēts, ja teikšu, ka šī grāmata kvalitātes ziņā ir visu laiku Latvijas sporta vēstures pētījumu pašā augšgalā.